ביטוח לאומי

 
 

נפגעי עבודה

 
אדם שנפגע בתאונת עבודה או חלה במהלך עבודתו ועקב עבודתו זכאי לתבוע פיצויים הן מהמוסד לביטוח לאומי והן המעביד וחברת הביטוח שלו או כל אדם אחר שאשם בגרימת הפגיעה. במידה ולאדם יש פוליסות "ביטוח תאונות אישיות" או "אובדן כושר עבודה", או ביטוחים אחרים בהתאם לפוליסות שרכש.

תאונת עבודה מוגדרת בחוק הביטוח הלאומי "תאונה שארעה תוך כדי עבודה ועקב עבודתו של הנפגע אצל מעבידו או מטעמו".
כלומר, על מנת שאירוע יוכר כתאונת עבודה חייב להיגרם אירוע תאונתי.

האירוע תאונתי מתחלק למס' סוגים:

א. אירוע חד פעמי: נפילה או החלקה במהלך העבודה, פגיעה ממכונות, נפילה מגובה, נפילה מסולם, הרמת משא, נפילה במדרגות, פגיעה במהלך פעילות של מקום העבודה, מוות כתוצאה מתאונה ועוד
ב. תאונת דרכים בדרך לעבודה או מהעבודה הביתה.
ג. מיקרו טראומה: שמיעה כתוצאה מחשיפה לרעש, CTS כתוצאה מעבודה במאמץ , משיפה לחומרים מסוכנים ועוד
ד. אירוע לבבי: אדם שעבר אירוע לב בעקבות אירוע קיצוני בעבודה יוכר כנפגע בעבודה, אירוע קיצוני יכול להיות בעקבות ויכוח חריף, התרגזות, קבלת הודעה דרמטית, פיטורין ועוד

מדריך נפגע בעבודה:

לאחר שאדם נפגע בעבודה או בדרך לעבודה עליו לגשת באופן מיידי לקבלת טיפול רפואי בבי"ח או בקופ"ח.
לאחר קבלת הטיפול הרפואי על הנפגע למלא טופס ב.ל 250 על מנת להיות זכאי לקבל טיפול רפואי ללא עלות מהביטוח הלאומי.
לאחר חתימת המעסיק על הנפגע לגשת לקופ"ח ולהוציא תעודה רפואית ראשונה לנפגע בעבודה, אדם אשר נפגע בעבודה כאמור, יהא זכאי באפן אוטומטי ל91 ימי מחלה (ע:י הצגת תעודות רפואיות מקופ"ח) לאחר מכן עליו למלא טופס ב.ל 211- הודעה על פגיעה ועבודה ותשלום דמי פגיעה, למלא את כל הפרטים ולהחתים המעביד ואת כל הנ"ל יש לשלוח לביטוח לאומי. כדאי לעשות זאת במהירות על מנת שביטוח לאומי ישלם התגמולים.

לאחר 91 יום קמה לאדם הזכות לגשת לוועדה רפואית של הביטוח הלאומי ולהיות זכאי לקבלת אחוזי נכות בהתאם למצבו הרפואי.
אם לאדם אין מסוגלות לחזור לעבודה בעקבות מצבו עקב התאונה עליו למלא טופס תקנה 18 ואם וועדת הרשות תקבע כי הנפגע אינו מסוגל לשוב לעבודה הוא יקבל למשך מס' חודשים נוספים גמלה מלאה מהביטוח הלאומי.
במשרדנו אנו מלווים את הנפגע ממילוי הטפסים ועד קבלת הנכות בפועל לרבות מילוי טפסים וליווי בוועדות רפואיות.

להלן מס' מקרים שטופלו על ידי משרדנו ובהם זכינו להכרה מביטוח לאומי.

1. הכרה באירוע לב בעבודה כתאונת עבודה.
לאחר מאבק ממושך אל מול ביטוח לאומי משרדנו הצליח להוכיח כי אירוע לב שעבר משווק דירות עבור חברת הבניה משהב הוכר כתאונת עבודה .
האירוע אירע לתובע לאחר שמס' לקוחות בהם טיפול התלוננה עליו אל מול הממונים עליו, באחת מהפעמים נכנס התובע לממונה עליו ולראש החברה וכבר בפתח הדברים נזף בו בצורה חריפה ביותר על התנהלותו אל מול הלקוחות. חילופי הדברים שבין הצדדים היו בכעס כאשר הטונים עולים והשיחה הסתיימה באווירה קשה מאוד מבחינת התובע כאשר חש פיזית ברע, התחילו לתובע תוך כדי השיחה כאבים בחזה כאב גב ועוד.
משרדנו הצליח לשכנע את בית הדין כי מקרה זה וממסקנות חוו"ד המומחה היווה אירוע קיצוני שגרם לתובע לאירוע לבבי ויש לקבל את התביעה ולקבוע כי מדובר בתאונת עבודה.

2. כב' השופט שמואל טננבוים, סגן נשיא בית הדין האזורי לעבודה קיבל תביעה שהגשנו כנגד המוסד לביטוח לאומי של עובד ששימש כמנהל תפעול במגדלי "בסר" ברמת-גן, והכיר באוטם שריר הלב שאירע לו כ"פגיעה בעבודה". האירוע אירע לתובע לאחר שקבלן ניקיון עמו עבד איים להפסיק את שירות הניקיון אותם הוא מספק לבניינים בשל אי תשלום חוב. משרדנו הצליח לשכנע את בית הדין כי נוכח מסקנות המומחה מטעם בית הדין שקבע כי קיים קשר סיבתי בין האירוע החריג לאוטם – יש לקבל את התביעה ולקבוע כי מדובר בתאונת עבודה.וכך פסק כב' השופט טננבוים:
"...משכך, ולאור מסקנת המומחה בחוות דעתו ולפיה קיים קשר סיבתי בין האירוע בעבודה לבין הופעת האוטם הלבבי - אנו מקבלים את התביעה ומצהירים, כי האירוע מיום 27.6.10 הינו בגדר "תאונה בעבודה...".

3. עובד עצמאי, בבואו להפקיד צ'ק של לקוח, הצ'ק לא כובד, הוא לקח את העניין קשה וקביל אירוע לבבי לאחר מאבק הוכר בבית הדין האזורי לעבודה כנפגע עבודה.

4. נהג אגד שמיהר להגיע במוצאי שבת לתחנת האוטובוסים על מנת להתחיל במשמרת וגילה שאינו משובץ על אף הודעה מוקדמת של אחראי משמרת התרגז על כך וקיבל אירוע לבבי ולאחר הגשת תביעה לבי"ד הוכר בבי"ד הארצי כנפגע בעבודה.

5. עובד שהוזמן למשרדו של מעסיקו סבר תחילה כי מדובר בשימוע או בשיחת פיטורין בדרכו לשם הוא חש שלא בטוב וקיבל אירוע לבבי לאחר הגשת תביעה לבית הדין הוא הוכר כנפגע בעבודה.
בסופו של דבר התברר כי המעסיק קרא לו לאחל יום הולדת שמח.

6. אינסטלאטור שביצע עבודה עבור עיריית פתח תקווה במהלך עבודתו עשה מאמץ פיזי חריג קיבל אירוע לבבי לאחר מאבק עיקש כנגד הביטוח הלאומי הוא הוכר לבסוף כנפגע בעבודה.
לאחר כ- 10 שנים נפטר בשנתו כתוצאה מהתקף לב, משרדנו טען כי האירוע הלבבי קרה בעקבות מקרה אותו אירוע לבבי שלקה מס' שנים קודם לכן, בית הדין מינה מומחה והמומחה קבע כי קיים קשר סיבתי בין האירוע הלבבי הראשון לבית מיתתו של התובע בשנתו. בעקבות קבלת התביעה אלמנתו של התובע מקבלת עד היום קצבת תלויים.

7. פסק דין נוסף של בית דין האזורי לעבודה בתל אביב מהימים האחרונים שטופל על ידי משרדנו בו עובד פקיד בחברה גדולה שלקה באוטם שריר הלב הוכר כנפגע עבודה.
פקיד בחברה גדולה עובד בעבודה משרדית, ניהול חשבונות, הליכה לבנקים, קבלת סחורות ועוד, ביום 26/12/11 ביקש התובע לבדוק משטח מסויים לצורך עבודה, המשטח היה מלא בחול רב, התובע ביקש לפנות החול באמצעות עט חפירה, כעבור מס' דקות תוך מאמץ גופני רב החל התובע לחוש ברע ולהרגיש כאבים חזקים בחזה. ממקום העבודה פנה למשרדי החברה, משם פנה לביתו נח, ומשלא פסקו הכאבים פנה לבי"ח שם אושפז עבר ניתוח מעקפים משרדנו טען כי בנסיבות העניין והשתלשלות האירועים מדובר במאמץ פיזי חריג ואירוע הלב נגרם כתוצאה מכך.
בית הדין קיבל את טעונתינו וקבע לאור חוו"ד המומחה שקבע קשר סיבתי מובהק וברור בים קרות התאונה והאירוע החריג ביום 26/12/11 לבין הופעת המחלה והתפרצות התעוקה ומדובר בתאונת עבודה.


הכרה בתאונה בדרך לעבודה כתאונת עבודה
האם כל נסיעה לעבודה נחשבת תאונת עבודה בעיני המוסד לביטוח לאומי?נפגע אשר מסלול נסיעתו מידי יום בדרכו לעבודה היה ״סוטה״ ממסלולו ומוריד את בנו בבית הספר ומשם נוסע לעבודה
ויום אחד בדרכו לעבודה החליק התובע ונפגע בכל חלקי גופו. האם מדובר בתאונת עבודה?חוק המוסד לביטוח לאומי מכיר באדם אשר נוסע ישירות למקום העבודה ללא סטיה.כן מכיר המוסד לביטוח לאומי רק באדם אשר מלווה את ילדיו לגן/מעון דרך קבע.מסיבה זאת המוסד לביטוח לאומי דחה את תביעתו של הנפגע.אולם, לאחרונה לאחר מאבק ממושך בבית הדין האזורי לעבודה בתל אביב המוסד לביטוח לאומי הכיר בתאונה כתאונת עבודה. משרדנו הצליח להוכיח כי אב אשר מסיע את בנו באופן תדיר ויומיומי באותה דרך ומורידו במקום לימודיו ומשם נוסע למקום העבודה כך שהתאונה תיחשב כתאונת עבודה.על כן, אדם אשר עושה דרכו באופן תדיר דרך אותו מסלול גם אם לא מדובר במסלול ״קלאסי״ ייחשב כתאונה בדרך לעבודה. כאמור המוסד לביטוח לאומי הכיר בתאונה כתאונת עבודה והנפגע קיבל כ- 200,000 ₪ פיצוי רטרואקטיבי ועתיד לקבל עוד כ- 700,000 ש"ח פיצויים מהמוסד לביטוח לאומי וזאת מלבד פיצוי נוסף שעתיד לקבל מחברת הביטוח אשר ביטחה את האופנוע בביטוח חובה.

מיקרו טראומה:

אדם אשר עבד משך שנים רבות בבית דפוס תחת רעשים כבדים הוכר בבית הדין האזורי לעבודה לאחר מאבק ממושך כנפגע בעבודה וכסובל מירידה בשמיעה. מונה מומחה ע"י בית הדין והמומחה קבע במפורש כי כושר השמיעה של התובע פחת בשיעור של 20 דציבל לפחות בשתי האזניים. הנתבע לא חלק על קביעה זו. לפיכך הוכח כי התובע נחשף בעבודתו לרעש מזיק וכי כושר הירידה בשתי אוזניו פחת משיעור של 20 דציבל לפחות.

לאחר מאבק ממושך מול הביטוח הלאומי הצלחנו לשנות את בסיס שכר של נפגע בביטוח לאומי.
אדם החל לעבודה בחברה למשקאות כעוזר נהג, הוא עבד חודש אחד כעובד קבלן והשתכר בכ- 5,000 ₪ בחודש, בתום החודש הוא התקבל כעובד מן המניין בחברה למשקאות וע"פ חוזה אמור היה להשתכר בכ- 8,000 ₪ בממוצע בחודש.
במקביל לעבודתו בחברה למשקאות עבד התובע כשליח פיצה.

בתחילת החודש לאחר שהתקבל כעובד מהמניין נפגע התובע בתאונת דרכים תוך כדי עבודתו כשליח פיצה.
בתחילה המוסד לביטוח לאומי העמיד את בסיס שכרו בכ- 3,000 ₪ בחודש, אולם לאחר מאבק הצלחנו לשכנע את המוסד כי בפנינו קיים חוזה חתום ועל כן בסיס שכרו יעמוד ע"פ החוזה כלומר 8,000 ₪ ברוטו לחודש.
 

נכות כללית

 
אדם שנגרמה לו נכות מכל סיבה שהיא ונכותו הרפואית מגיעה לכדי 40% והיא נכות שבגינה אינו מסוגל לעבוד ולהשתכר בשכר כפי שמופיע בטבלאות המוסד לביטוח לאומי יהא זכאי לקצבת נכות כללית.גובה הקצבה תלוי במצבו האישי (דרגת נכות, מצבו המשפחתי, גובה הכנסתו, דרגת אי הכושר וכיו"ב).
 

דמי תאונה

 
אדם שנפגע בתאונה אף שאינה תאונת עבודה זכאי לקבל דמי תאונה עבור 91 יום בגינם המציא למוסד אישורי מחלה כנדרש.
 

קצבת שארים

 
ביטוח שארים נועד להבטיח אמצעי קיום לשאירים - אלמן, אלמנה ויתומים - של תושבי ישראל שנפטרו.

זכאים לקצבה:

יתום, שעקב פטירת הורהו משולמת קצבת שאירים או גמלת שאירים מיוחדתיתום משני הורים, המקבל שתי קצבאות שאירים, זכאי לדמי מחיה מכוחו של כל הורה.דמי המחיה משולמים ליתומים שלומדים בישראל ושעיקר זמנם מוקדש ללימודים על-יסודיים או להכשרה מקצועית, ובתנאי שסיימו לפחות 8 שנות לימוד חובה, והחזקתם אינה על חשבון המדינה. נוסף על התנאים האלה, קיים מבחן הכנסות. ילדים שלא מלאו להם 20 שנים, והם לומדים במוסד חינוכי שאושר בחוק, כגון אוניברסיטה, מכללה, ישיבה גבוהה אינם זכאים לדמי מחיה.

אלמן או אלמנה זכאים לקבל דמי מחיה בעבור ילדיהם, גם אם הם אינם מקבלים תוספת עבורם בקצבת השאירים.

דמי מחיה אינם משולמים למשרד הרווחה, גם אם הוא מקבל את קצבת השאירים עבור היתומים. במקרים אלה ישולמו דמי המחיה עבור היתומים למשפחה או למשפחה אומנת או לאפוטרופוס.
 

קצבת תלויים

 
בני משפחתו של מבוטח, שהיה עובד שכיר או עובד עצמאי, ונפטר כתוצאה מפגיעה בעבודה (תאונת עבודה או מחלת מקצוע) עשויים להיות זכאים לגמלת תלויים (קצבה או מענק).
בני המשפחה הזכאים לגמלת תלויים הם אלמן או אלמנה וילדים של המבוטח, העונים על תנאי הזכאות.
 

ניידות

 
הביטוח הלאומי מעניק מגוון הטבות למי שיש להם ליקויים ברגליים המגבילים אותם בניידות, כדי לסייע להם השתלב בקהילה ולפתח חיים עצמאיים. מרבית ההטבות ניתנות לבעלי רכב, אולם ניתנות הטבות גם למי שאינם בעלי רכב.
 

שירותים מיוחדים

 
לקצבה לשירותים מיוחדים זכאים גברים ונשים עד גיל פרישה המבוטחים בביטוח הלאומי וזקוקים לעזרה של אדם אחר בפעולות היום-יום (לבישה, אכילה, רחצה ושליטה על סוגרים), או שהם זקוקים להשגחה מתמדת למניעת סכנת חיים לעצמם או לאחרים.